FootballForm blog

Az összes európai futballbajnokság csapatainak forma alapján készült ranglistái. Hagyományos és Élő-pontszám alapú táblázatok, aktuális és örökranglisták.

Friss topikok

Címkék

AaB Aalborg (2) Aberdeen (1) Anderlecht (1) Apollon Limassol (1) Arsenal (2) Athlone Town (1) Atlantas Klaipeda (1) Atletico Madrid (1) Åtvidaberg (1) B36 Tórshavn (1) Bajnokok Ligája (1) bajnokság (2) Balıkesirspor (1) Baník Ostrava (1) Barcelona (1) Basel (2) BATE Borisov (2) Bayern München (6) Benfica (5) Beroe (1) Beşiktaş (2) BFC Daugavpils (1) Braga (1) Celje (1) Celta Vigo (1) Celtic (6) CFR Cluj (1) Chelsea (1) Chikhura (1) clean sheet (2) Cliftonville (1) Club Brugge (2) Cork City (2) Crvena Zvezda (4) CSKA Moskva (6) Dainava (1) Debrecen (1) Derry City (1) Dinamo Minsk (11) Dinamo Moskva (1) Dinamo Zagreb (14) Diósgyőr (9) Domžale (7) Dundalk (12) Elfsborg (1) Élő-pont (7) eredmény (1) értékszám (6) Európa-bajnokság (1) Európa Liga (2) Ferencváros (1) Feröer-szigetek (1) Feyenoord (1) FH (1) FH Hafnarfjörður (17) Flora Tallinn (4) Foci EB (1) football (31) forma (9) futball (31) Futball (1) Galatasaray (1) Genk (1) Genoa (1) gólarány (1) gólszerzés (1) Grasshopper (1) Groningen (2) Győr (1) győzelem (1) győztes (1) Hamilton Academicals (1) Hapoel Beer Sheva (2) HB Tórshavn (1) Hibernians (2) HJK Helsiknki (1) HJK Helsinki (11) Hull City (1) Internazionale (1) Ireland (1) Írország (1) Juventus (7) Kairat (1) Kairat Almaty (5) Karabükspor (1) Kecskemét (1) Köln (1) Labdarúgás (1) labdarúgás (31) Lahti (2) Lech Poznan (1) Legia Warszawa (9) Levadia (2) Levadia Tallinn (10) Liepāja (1) Lille (1) Lincoln Red Imps (1) Lokeren (1) Lokomotiva Zagreb (1) Ludogorets (1) Maccabi Tel-Aviv (1) Magyar labdarúgó válogatott (1) Maribor (3) meglepetés (2) Merani Martvili (1) Metalurh Donetsk (1) Molde (11) MTK (7) Nacional Funchal (1) Nõmme Kalju (2) Nõmme Kalju Tallinn (1) Nyolcaddöntő (1) Odd (1) Odd Skien (2) Olimpija Ljubljana (1) Olympiakos Piraeus (3) Olympique Marseille (3) Örebro (1) örökranglista (4) Paks (3) PAOK Thessaloniki (2) Paris SG (4) Párosítás (1) Partizani Tirana (2) Partizan Beograd (9) Pécsi MFC (1) Petrolul Ploieşti (2) pontszám (1) Porto (2) PSG (3) PSV Eindhoven (2) Puskás FC (1) Qarabağ Bakı (5) ranglista (18) Rapid Wien (1) Real Madrid (6) Rijeka (11) Roma (1) RoPS (1) RoPS Rovaniemi (1) Saint-Étienne (1) Salzburg (7) Saxan Ceadîr Lunga (2) Sevilla (1) Shakhtar Donetsk (5) Shakhtyor Soligorsk (2) Sheriff Tiraspol (3) Sillamäe (2) Sillamäe Kalev (6) Sioni (2) SJK Seinäjoki (9) Skonto Rīga (5) Skonto Riga (5) Slavia Praha (1) Slovan Bratislava (4) Slovan Liberec (2) Slutsk (1) sorozat (11) Spartaks Jūrmala (1) Spartak Trnava (2) Sparta Praha (6) St. Gallen (1) St. Johnstone (1) statisztika (3) Steaua Bucureşti (3) Stjarnan (18) tabella (22) táblázat (2) Tallinna Infonet (4) tavasz (1) The New Saints (2) Tiraspol (1) toplista (3) topmeccs (1) Trakai (13) Twente (3) Ulisses (2) Ulisses Yerevan (4) Vardar Skopje (1) Velež Mostar (1) Ventspils (2) veretlen (2) Veris (4) Videoton (12) Viktoria Plzeň (1) Wolfsberger (3) Wolfsburg (7) Young Boys (1) Žalgiris Vilnius (3) Zenit (9) Zhetysu (1) Zimbru Chişinău (1) Zorya Luhansk (1) Zulte-Waregem (1) Címkefelhő

Az EL-nap hozadéka július végén - változások a listák élén

2014.08.01. 20:34 betv

Július utolsó napján EL-meccseket rendeztek Európa minden szegletében. Voltak meglepetések, alakulnak a toplisták.

Az izlandi FH Hafnarfjörður veretlenségi sorozata csak nem érte meg az egy kerek évet, 333 nap után véget ért az Elfsborg elleni vereséggel. Így a HJK vette át a vezetést a veretlenségi listán 19 meccsel. Második a Molde, harmadik a Stjarnan 18-18 meccsel.
A Stjarnan az EL 3. fordulójának első meccsén legyőzte a Lech Poznant, ami ránézésre a nap legnagyobb meglepetése, de nem. Volt ennél nagyobb.

A clean sheet sorozatban a Juventus és az Arsenal maradt értékelve, miután az eddigi listavezető Spartak Trnava (Nagyszombat) a 90. percben gólt kapott a St. Johnstone ellen. A Juve így mindössze 441 perccel vezeti az európai ranglistát.

A legutóbbi meccsek listáján a jóval magasabb értékszámú Lech Poznan legyőzésével átvette a vezetést az izlandi Stjarnan (+66,65), eredményével hosszú idő után felkerült egy csapat az M5 örökranglistára is (a 29. helyen). A második maradt a litván Trakai, de a 3. helyre feljött a fehérorosz Shakhtyor Soligorsk. A Soligorsk volt az, akik a Stjarnan és a Trnava győzelménél is meglepőbb eredményt érek el a belga Zulte-Waregem idegenbeli (!) 5-2-es legyőzésével.
Az M8 rangistában a Stjarnan átvette a vezetést a Trakaitól, értékszáma (+91,07) az all time lista 15. helyére jó.
Az M10 listán is első helyre ugrott a Stjarnan (+106,74) all time 13. helyet érő pontszámmal. Az M15-ös listán az EL-győzelme a Lech Poznan ellen a második helyre repítette (+120,93 all time 19.), míg hogy teljes legyen a sorminta, az M20-as listán a harmadik helyre jöttek fel (all time 23.).

Ugyanezen típusban, vagyis a legutóbbi meccsek listáján a hagyományos táblázatokban a T5 (legutóbbi 5 meccs) listán már 5 csapat szerepel a lehetséges 15 ponttal, a top3-ban csak egy változás van, a Rijeka 5-1-es győzelmének köszönhetően több lőtt góllal megelőzte a Dinamo Zagrebet. A T8-as tabellán még nagyobbat ugrottak, a maximális 24 pontjukkal, szintén csak több lőtt góllal első helyre kerültek a Flora Tallinnt megelőzve.
A 10 meccses tabellán a Stjarnan jött fel a harmadik helyre a Flora Tallinn és a Dinamo Minsk mögé a Maribort megelőzve.
A Rijeka győzelme a 180 napos tabellán is a top3-ba vitte a csapatot, mivel ők is elérték az 50 pontot, és gólarányuk alapján a Dinamo Zagreb és a Juventus közé kerültek a második helyre.

Térjünk át a nap alapú táblázatokra!
A Stjarnan győzelmével alaposan megerősítette a 30 napos ranglistán eddigi vezető helyét, és olyan értékszám-növekedést ért el 30 nap alatt (+91,07), amivel az örökranglistán is a 3. helyen áll. A nap másik meglepetésgyőztese, a Shakhtyor Soligorsk jött fel a második helyre (+68,50), és még ők is beférnek az örök top32-be a 26. helyen. Ebből látszik, hogy mekkora eredmény a Stjarnan 90 pont felett értéke, a fehérorosz csapat jóval kevesebb pontja is még all time toplistás. Harmadik ki lenne más, mint a harmadik meglepetésgyőztes, a Qarabağ Bakı (+62,02). Tőlük azért nagy teljesítmény ez a helyezés, mert mindössze 3 EL-meccsen érték el ezt a pontszámot, az azeri bajnokság még nem kezdődött el. A Diósgyőr sajnos eltűnt a lista legelejéről, de sokat azért nem esett vissza, mert az orosz bajnokságban szereplő csapatok értékszáma annyival magasabb, hogy egy vereséggel csak kevés Élő-pontot veszít ellenük egy magyar csapat, még az EL 3. fordulójának 1,45-ös szorzójával számolva is. A Diósgyőr vesztesége csak -3,47. Vagyis csak beigazolódott a papírforma.
A fehéroroszoknak jó napjuk volt, a kolozsvári CFR legyőzésével a Dinamo Minsk a 60 napos listán jött fel a harmadik helyre, a finn SJK-t megelőző Stjarnan mögé. A vezető Stjarnan itteni pontja (+115,52) all time 5.
A 90 napos listán "csak" megerősítette vezető helyét a Stjarnan, itt is allt ime 5., és a 120 napos listán is átvette a vezetést. Ebben az a különös, hogy mivel az izlandi bajnokság csak május elején kezdődött, 90 és 120 nap közötti időszakból nincs meccsük, és ugyanannyi ponttal (+136,51) itt is az élen tudnak állni, mint a 90 napos listán.

A hagyományos tabellán az utóbbi 30 napban (D30) a fentiek alapján már papírforma a Stjarnan-Soligorsk 1-2., harmadik a Dundalk.
D60-ban a Dinamo Minsk 11 meccsből 31 ponttal, 21-2-es gólkülönbséggel első helyre ugrott. A 90 napos tabellán is feljött a Stjarnan a 2. helyre.

A nem említett táblázatokban nincs változás a top3-ban.

Hétvégén tovább gyarapszik a beinduló bajnokságok száma, és lassan színesedhetnek a tabellák, ahogy egyre több bajnokságban játszanak számottevő mennyiségű meccset.

Az adatok a footballform.eu oldalról származnak.

Szólj hozzá!

Címkék: futball tabella football ranglista labdarúgás Arsenal Diósgyőr Maribor Dundalk Molde Elfsborg Európa Liga Juventus Rijeka Lech Poznan Dinamo Zagreb Stjarnan Trakai FH Hafnarfjörður SJK Seinäjoki Dinamo Minsk Flora Tallinn Shakhtyor Soligorsk Spartak Trnava Qarabağ Bakı HJK Helsiknki St. Johnstone Zulte-Waregem