FootballForm blog

Az összes európai futballbajnokság csapatainak forma alapján készült ranglistái. Hagyományos és Élő-pontszám alapú táblázatok, aktuális és örökranglisták.

Friss topikok

Címkék

AaB Aalborg (2) Aberdeen (1) Anderlecht (1) Apollon Limassol (1) Arsenal (2) Athlone Town (1) Atlantas Klaipeda (1) Atletico Madrid (1) Åtvidaberg (1) B36 Tórshavn (1) Bajnokok Ligája (1) bajnokság (2) Balıkesirspor (1) Baník Ostrava (1) Barcelona (1) Basel (2) BATE Borisov (2) Bayern München (6) Benfica (5) Beroe (1) Beşiktaş (2) BFC Daugavpils (1) Braga (1) Celje (1) Celta Vigo (1) Celtic (6) CFR Cluj (1) Chelsea (1) Chikhura (1) clean sheet (2) Cliftonville (1) Club Brugge (2) Cork City (2) Crvena Zvezda (4) CSKA Moskva (6) Dainava (1) Debrecen (1) Derry City (1) Dinamo Minsk (11) Dinamo Moskva (1) Dinamo Zagreb (14) Diósgyőr (9) Domžale (7) Dundalk (12) Elfsborg (1) Élő-pont (7) eredmény (1) értékszám (6) Európa-bajnokság (1) Európa Liga (2) Ferencváros (1) Feröer-szigetek (1) Feyenoord (1) FH (1) FH Hafnarfjörður (17) Flora Tallinn (4) Foci EB (1) football (31) forma (9) futball (31) Futball (1) Galatasaray (1) Genk (1) Genoa (1) gólarány (1) gólszerzés (1) Grasshopper (1) Groningen (2) Győr (1) győzelem (1) győztes (1) Hamilton Academicals (1) Hapoel Beer Sheva (2) HB Tórshavn (1) Hibernians (2) HJK Helsiknki (1) HJK Helsinki (11) Hull City (1) Internazionale (1) Ireland (1) Írország (1) Juventus (7) Kairat (1) Kairat Almaty (5) Karabükspor (1) Kecskemét (1) Köln (1) labdarúgás (31) Labdarúgás (1) Lahti (2) Lech Poznan (1) Legia Warszawa (9) Levadia (2) Levadia Tallinn (10) Liepāja (1) Lille (1) Lincoln Red Imps (1) Lokeren (1) Lokomotiva Zagreb (1) Ludogorets (1) Maccabi Tel-Aviv (1) Magyar labdarúgó válogatott (1) Maribor (3) meglepetés (2) Merani Martvili (1) Metalurh Donetsk (1) Molde (11) MTK (7) Nacional Funchal (1) Nõmme Kalju (2) Nõmme Kalju Tallinn (1) Nyolcaddöntő (1) Odd (1) Odd Skien (2) Olimpija Ljubljana (1) Olympiakos Piraeus (3) Olympique Marseille (3) Örebro (1) örökranglista (4) Paks (3) PAOK Thessaloniki (2) Paris SG (4) Párosítás (1) Partizani Tirana (2) Partizan Beograd (9) Pécsi MFC (1) Petrolul Ploieşti (2) pontszám (1) Porto (2) PSG (3) PSV Eindhoven (2) Puskás FC (1) Qarabağ Bakı (5) ranglista (18) Rapid Wien (1) Real Madrid (6) Rijeka (11) Roma (1) RoPS (1) RoPS Rovaniemi (1) Saint-Étienne (1) Salzburg (7) Saxan Ceadîr Lunga (2) Sevilla (1) Shakhtar Donetsk (5) Shakhtyor Soligorsk (2) Sheriff Tiraspol (3) Sillamäe (2) Sillamäe Kalev (6) Sioni (2) SJK Seinäjoki (9) Skonto Riga (5) Skonto Rīga (5) Slavia Praha (1) Slovan Bratislava (4) Slovan Liberec (2) Slutsk (1) sorozat (11) Spartaks Jūrmala (1) Spartak Trnava (2) Sparta Praha (6) St. Gallen (1) St. Johnstone (1) statisztika (3) Steaua Bucureşti (3) Stjarnan (18) tabella (22) táblázat (2) Tallinna Infonet (4) tavasz (1) The New Saints (2) Tiraspol (1) toplista (3) topmeccs (1) Trakai (13) Twente (3) Ulisses (2) Ulisses Yerevan (4) Vardar Skopje (1) Velež Mostar (1) Ventspils (2) veretlen (2) Veris (4) Videoton (12) Viktoria Plzeň (1) Wolfsberger (3) Wolfsburg (7) Young Boys (1) Žalgiris Vilnius (3) Zenit (9) Zhetysu (1) Zimbru Chişinău (1) Zorya Luhansk (1) Zulte-Waregem (1) Címkefelhő

A tavasz LEGjei - 1. rész

2014.07.16. 21:41 betv

Lassanként újraindulnak az európai bajnokságok, de azért még tombol az uborkaszezon, meg a barackszezon, és a megkezdődött nemzetközi kupák sem rengették még meg a világot. A legtürelmetlenebb egyébként a szlovák szövetség volt, Szlovákiában kezdődött el legelőször a szezon azok közül az országok közül. ahol nem tavasz-őszi, hanem ősz-tavaszi a lebonyolítás. A következő hétvégén rajtol majd az osztrák, a bolgár, a horvát, a dán, a lengyel, a szlovén és a svájci bajnokság is.

Addig is, míg jelentősebb változások lesznek az aktuális ranglistákban, nézzük, melyek voltak a tavasz legjei, mely kategóriákban mely csapatok voltak a legjobbak, és egyéb érdekességeket.

Kezdjük a sorozatokkal!

A leghosszabb veretlenségi sorozatot tavasszal a Benfica produkálta, 30 meccsel, és még a Guttmann Béla-féle átok újabb beteljesülése előtti hétvégén, a Porto elleni 2-1-es vereséggel végződött a sorozat. A bukott EL-döntő egyébként nem vitte volna el a szériát, mivel 0-0 lett. Mondjuk az a Porto elleni meccs már nem számított se a Portonak, se a Benficának, a bajnokság utolsó fordulójára már eldőlt, hogy a Benfica a bajnok, a Porto a harmadik.

Győzelmi szériák: a lett Ventspils nagyon belekezdett a bajnokságba tavasszal, az első 10 meccsét megnyerte, és a tavalyi bajnokságból is hozott egy 7 meccses sorozatot, így összességében 17 meccsre rúgó győzelmi sorozatával az élre ugrott még az örökranglistán is. (Mint ahogy már korábban írtam, a FootballForm örökranglistái nem hosszú múltra tekintenek vissza, de így legalább még gyakran előfordulnak változások rajtuk.) A Ventspils a csúcsról gyorsan mélyre zuhant, a sorozat lezárulta után a következő 6 meccsén mindössze 2 döntetlent szerzett, így a Skonto Riga már meg is előzte a bajnokságban. A Ventspils mögött második a győzelmi sorozatok örökranglistáján a Crvena Zvezda 15 győzelemmel. A belgrádiaknak tavaly október óta csak 1 vereségük van, a győzelmi sorozatukat ez a vereség szakította meg, nem meglepő módon az abszolút ellenlábas Partizan győzte le őket. A 32-es all time ranglistán ott a Ferencváros is, a két hete Máltán elért döntetlenjük jelentette 9 meccses győzelmi sorozatuk végét, ezzel jelenleg a 24. helyen állnak. (Európában jelenleg összesen 717 csapat vesz részt az 53 bajnokságban.)

Ha már tavaszi legeket írtam a címben, meg kell említeni a gólszerzési sorozatban (értsd: folyamatosan minden meccsen szerez gólt egy csapat) született rekordot, ami március 13-án zárult le, az pedig ugye már tavasz. Bár még nem a meteorológiai. Na szóval a rekord: a Salzburg csapata 56 mérkőzésen keresztül gólképes volt, és ez a sorozat 460 napig élt. Fantasztikus teljesítmény! Ennyi meccs és nap után a Basel volt az, akik ellen csak egy 0-0-ra futotta EL-meccsen. A Salzburg nyomába eredt a tavasz folyamán a Bayern München, és sokáig úgy tűnt, hogy utol is fogja érni, hiszen toronymagasan vezette a Bundesligát, és könnyedén nyerte meccseit. Egész addig, míg biztosan megnyerte, és jött a Manchester United elleni BL-meccs. Az ezt megelőző hétvégén 1-0-ra kikaptak az Augsburgtól, és a gólszerzési sorozatuk megrekedt potom 51 meccsnél. Kettejükhöz képest a Real Madrid 34 meccses sorozata szinte pitiánernek tűnik, pedig ezzel is harmadikak az örökranglistán. No de ki találja ki, hogy melyik magyar csapat szerepel ezen a ranglistán a top32-ben, jelenleg a 27. helyen? Kicsi szünet az olvasásban, tippelés, majd folytatás: nem, nem a Győr, nem a Loki, nem a Fradi, nem a Vidi, hanem: a Pécsi MFC! 22 meccses sorozatuk tavaly május végétől idén március 22-ig, a Debrecen elleni 0-1-ig tartott.

A negyedik sorozat, az előző posztban már emlegetett clean sheet (a félreérthető góltalansági helyett) sorozatban a tavasz kiemelkedő teljesítménye a Levadia Tallinné, amely épp ezen a héten ért csúfos véget 15 meccs, 1458 perc után a Sparta Praha elleni 0-7-tel. Nem akármilyen vég egy ilyen rekordnak még akkor sem, ha ez az észt bajnokságban született. (Vannak más hasonló szintű bajnokságok, mégsem születnek nyakra-főre ilyenek. Meg hát erősebb bajnokságban a topcsapat is erősebb, tehát az, hogy milyen bajnokság, nem is lehet igazán érv.) A Levadia után hosszú szünet, és ha szigorúan tavaszi véget nézünk, akkor a meglehetősen ismeretlen kazah Zhetysu (a nem latin betűs nevek átírásáról majd később) következik 10 mérkőzéssel és 985 perccel, ha kicsit engedékenyebbek vagyunk, akkor az örökranglistán második Celtic február 26-án lezárult 12 meccses, 1149 perces sorozatát is ide vehetjük. Az all time listán itt is van magyar csapat, tavaly őszi sorozatával (7 meccs, 670 perc) a Diósgyőr fér be a top32-be, nem is kicsit, mert 17.

Folyt. köv.

Az adatok a footballform.eu oldalról származnak.

Szólj hozzá!

Címkék: statisztika sorozat tavasz futball football ranglista labdarúgás győztes clean sheet veretlen Ferencváros Salzburg Diósgyőr Real Madrid Benfica Celtic Pécsi MFC Bayern München örökranglista Levadia Tallinn gólszerzés Ventspils Crvena Zvezda Zhetysu