Ígéretemhez híven röviden beszámolok az európai bajnokságok végeztével a bajnokokról. Nos, Izland után másodikként az ír bajnokság fejeződött be. Némileg meglepő ugyan, hogy befejeződött, és nem csak téli szünetet tart, mivel az Ír-szigettel szomszédos bajnokságokban, Angliában, Walesben, Skóciában, sőt még Észak-Írországban sem tavasz-őszi, hanem ősz-tavaszi a bajnokság, de hát Írországban azért se így van. Ne már, hogy úgy csinálják, mint az Egyesült Királyságban! 2003-ban áttértek erre a beosztásra.
Igen kicsi az esélye, hogy így történjen, de az izlandi után az ír bajnokságban is úgy történt, hogy az utolsó fordulóban játszott egymás ellen az első két helyezett, és ugyanúgy nyerhetett bajnokságot mindkét csapat, és ugyanúgy a hátrányból induló csapat nyert, mint Izlandon.
A bajnokságot néhány fordulóval a vége előtt a Dundalk vezette, de a két utolsó előtti fordulóban két döntetlent játszott, és az utolsó fordulóra a Cork City vette át a vezetést. A 33., utolsó fordulóban hazai pályán a Dundalk 2-0-ra nyert a Cork ellen, és bár elmaradt az a hatalmas dráma, mint Izlandon volt az utolsó meccsen, de azt hiszem, szívesen néznénk itthon is ilyen szoros bajnokságot. Persze csak ha a végén a kedvenc csapatunk nyer.
Több más országhoz hasonlóan 3 kört játszanak a csapatok a bajnokság során, így jön ki a furcsának ható 33 forduló. A páratlan szám ugyebár azt jelenti, hogy nem ugyanannyi hazai és idegenbeli meccset játszanak a csapatok, de ez valószínűleg arrafelé senkit sem zavar. Vagy ha igen, akkor is így van. Ezt csak azért említem meg, mert ez is bizonyítja, hogy lehet kevesebb csapattal is elég meccset játszani. Többet, mint itthon.
Van Európában néhány bajnokság, amelyben nem csak a saját országuk csapatai játszanak, de ezek inkább a miniállamok környékén fordul elő (Monaco, Liechtenstein, San Marino). Az angol bajnokságban játszó walesi csapatok is ilyennek tekinthetők - lennének, de ott igazából az ország stimmel, csak a szövetség számít külön. Viszont az ír bajnokságban játszik olyan csapat, amely hivatalosan is egy másik ország városából való, ez pedig a Derry City, amely a még éppen észak-ír területen, tehát az Egyesült Királyság területén lévő Londonderry csapata. Jó, persze, tudjuk, hogy milyen politikai, etnikai zűrök vannak Írország és az Egyesült Királyság között, és valószínűleg jobb ez így, mint ha az észak-ír bajnokságban játszanának, de azért ha a tényeket nézzük, mégiscsak szokatlan, hogy egy másik ország területén lévő város csapata játszik az ír bajnokságban. Még akkor is, ha csak 5 km-re van a stadion a másik országtól.