FootballForm blog

Az összes európai futballbajnokság csapatainak forma alapján készült ranglistái. Hagyományos és Élő-pontszám alapú táblázatok, aktuális és örökranglisták.

Friss topikok

Címkék

AaB Aalborg (2) Aberdeen (1) Anderlecht (1) Apollon Limassol (1) Arsenal (2) Athlone Town (1) Atlantas Klaipeda (1) Atletico Madrid (1) Åtvidaberg (1) B36 Tórshavn (1) Bajnokok Ligája (1) bajnokság (2) Balıkesirspor (1) Baník Ostrava (1) Barcelona (1) Basel (2) BATE Borisov (2) Bayern München (6) Benfica (5) Beroe (1) Beşiktaş (2) BFC Daugavpils (1) Braga (1) Celje (1) Celta Vigo (1) Celtic (6) CFR Cluj (1) Chelsea (1) Chikhura (1) clean sheet (2) Cliftonville (1) Club Brugge (2) Cork City (2) Crvena Zvezda (4) CSKA Moskva (6) Dainava (1) Debrecen (1) Derry City (1) Dinamo Minsk (11) Dinamo Moskva (1) Dinamo Zagreb (14) Diósgyőr (9) Domžale (7) Dundalk (12) Elfsborg (1) Élő-pont (7) eredmény (1) értékszám (6) Európa-bajnokság (1) Európa Liga (2) Ferencváros (1) Feröer-szigetek (1) Feyenoord (1) FH (1) FH Hafnarfjörður (17) Flora Tallinn (4) Foci EB (1) football (31) forma (9) Futball (1) futball (31) Galatasaray (1) Genk (1) Genoa (1) gólarány (1) gólszerzés (1) Grasshopper (1) Groningen (2) Győr (1) győzelem (1) győztes (1) Hamilton Academicals (1) Hapoel Beer Sheva (2) HB Tórshavn (1) Hibernians (2) HJK Helsiknki (1) HJK Helsinki (11) Hull City (1) Internazionale (1) Ireland (1) Írország (1) Juventus (7) Kairat (1) Kairat Almaty (5) Karabükspor (1) Kecskemét (1) Köln (1) labdarúgás (31) Labdarúgás (1) Lahti (2) Lech Poznan (1) Legia Warszawa (9) Levadia (2) Levadia Tallinn (10) Liepāja (1) Lille (1) Lincoln Red Imps (1) Lokeren (1) Lokomotiva Zagreb (1) Ludogorets (1) Maccabi Tel-Aviv (1) Magyar labdarúgó válogatott (1) Maribor (3) meglepetés (2) Merani Martvili (1) Metalurh Donetsk (1) Molde (11) MTK (7) Nacional Funchal (1) Nõmme Kalju (2) Nõmme Kalju Tallinn (1) Nyolcaddöntő (1) Odd (1) Odd Skien (2) Olimpija Ljubljana (1) Olympiakos Piraeus (3) Olympique Marseille (3) Örebro (1) örökranglista (4) Paks (3) PAOK Thessaloniki (2) Paris SG (4) Párosítás (1) Partizani Tirana (2) Partizan Beograd (9) Pécsi MFC (1) Petrolul Ploieşti (2) pontszám (1) Porto (2) PSG (3) PSV Eindhoven (2) Puskás FC (1) Qarabağ Bakı (5) ranglista (18) Rapid Wien (1) Real Madrid (6) Rijeka (11) Roma (1) RoPS (1) RoPS Rovaniemi (1) Saint-Étienne (1) Salzburg (7) Saxan Ceadîr Lunga (2) Sevilla (1) Shakhtar Donetsk (5) Shakhtyor Soligorsk (2) Sheriff Tiraspol (3) Sillamäe (2) Sillamäe Kalev (6) Sioni (2) SJK Seinäjoki (9) Skonto Rīga (5) Skonto Riga (5) Slavia Praha (1) Slovan Bratislava (4) Slovan Liberec (2) Slutsk (1) sorozat (11) Spartaks Jūrmala (1) Spartak Trnava (2) Sparta Praha (6) St. Gallen (1) St. Johnstone (1) statisztika (3) Steaua Bucureşti (3) Stjarnan (18) tabella (22) táblázat (2) Tallinna Infonet (4) tavasz (1) The New Saints (2) Tiraspol (1) toplista (3) topmeccs (1) Trakai (13) Twente (3) Ulisses (2) Ulisses Yerevan (4) Vardar Skopje (1) Velež Mostar (1) Ventspils (2) veretlen (2) Veris (4) Videoton (12) Viktoria Plzeň (1) Wolfsberger (3) Wolfsburg (7) Young Boys (1) Žalgiris Vilnius (3) Zenit (9) Zhetysu (1) Zimbru Chişinău (1) Zorya Luhansk (1) Zulte-Waregem (1) Címkefelhő

Egyre több lista élmezőnyében a Videoton

2014.09.16. 00:30 betv

Két hét szünet után újra beindult a nagyüzem az európai bajnokságokban. Ezek a hetek hozzák a legtöbb mérkőzést, mert még nem fejeződtek be az északi országok bajnokságai, de már folynak a déli országokéi. A tabellákat, listákat nézve egyre több helyen találkozunk a top10-ben a Videoton nevével, köszönhetően remek bajnoki kezdésüknek, és elvétve a Diósgyőr neve is felbukkan a listák elején. Top10-ben lenni bármelyik kategóriában nem kis eredmény, 53 UEFA-tagországban 718 csapat küzd Európában az első osztályú bajnokságokban.

Sorozatok
A veretlenségi sorozatokat tartalmazó lista élén még mindig a belgrádi Partizan áll, a második helyen pedig a norvég Odd csapata, azonban a harmadik helyre feljött a Videoton! Hétvégi győzelmükkel 14 meccsesre hízott a sorozatuk, és 2 meccsel előzik meg a mögöttük állókat, tehát ha folytatni tudják a veretlenségi szériát, tartósan az európai dobogón maradhatnak.
A győzelmi sorozatokban is megőrizte vezető helyét a Shakhtar Donetsk, immáron 12 győzelemmel, a második helyen a szentpétervári Zenit áll 10 meccsel. 7 győzelmével, a bajnokság eleji sorozatával ezen a ranglistán az 5. helyen áll már a Videoton.
Az izlandi FH már sorozatban 31. meccsén szerzett gólt, ezzel már az all time listán is a 6. helyen állnak. Ha azt mondjuk, egy német csapat áll a második helyen Európában, kevesen gondolnák, hogy ez a Wolfsburg. Pedig az. 29 meccses sorozata van, kettővel több, mint a 3. helyen álló norvég Moldénak.
A clean sheet sorozat élén még mindig ott a szlovén Domžale, 9 meccs, 810 perc a teljesítményük. Második a Juventus 6 meccs, 621 perccel. A Videoton már itt is top10-ben van, 4 meccsel, 384 perccel a 8. helyen áll.

Hagyományos tabellák

Legutóbbi meccsek alapján
5 meccs alapján (M5) továbbra is 2. Európában a Vidi! Legutóbbi 5 meccsét nyerte, és a 8 hasonló teljesítménnyel álló csapat közül a 2. legjobb a gólkülönbsége (15-2). A lista élén álló észt Sillamäe a két legutóbbi meccsén egyaránt 8-1-re győzött, ami azért még Észtországban sem szokás minden héten, és ezzel olyan parádés gólkülönbsége van (29-2), hogy csak akkor veszítheti el vezető helyét, ha megszakad a sorozata. A következő meccsét már kedden a Levadia ellen játssza, tehát erre van esély, és ha ez bekövetkezik, Európa élére állhat a Videoton. Legalább hétvégéig, amikor rajtuk áll, hogy ők folytatják-e sorozatukat.
A Sillamäe a 8 meccses listán (M8) is átvette a vezetést a Zenit előtt, a Domžale kapott gól nélkül is csak 3. A Vidi itt is közeledik a dobogós helyekhez, a hétvége után a 6. helyen áll.
M10-ben a Zenit vezet 100%-os mérleggel a 27 pontos Rijeka és Partizan előtt. M15-ben a Rijeka, míg M20-ban a Zenit megőrizte a válogatott meccsek miatti szünet előtti vezető helyét.

Eltelt napok alapján
A napok szerinti listákon többnyire alacsonyabb pontszámokkal találkozunk a kéthetes szünet miatt, főleg a rövidebb listákon érzékelhető a szünet hatása. A 30 napos listát (D30) mindössze 18 ponttal vezeti a Partizan Beograd a Zenit előtt, bár ha belegondolunk, a kéthetes szünettel együtt nem is olyan kevés ez a lejátszott 6 meccs, ami kellett a 18 ponthoz.
D60-ban szokatlanul nagy előnye van a Rijeka csapatának, 5 ponttal vezet a másik horvát csapat, a Dinamo Zagreb előtt.
A korábbi hetekben több listán élen álló Dinamo Minsk vereséget szenvedett a Shakhtyor Soligorsktól, így lekerült a vezető helyekről, a D90-ben pl. a korábbi hetek favoritja, az izlandi Stjarnan visszavette az első helyet. D120-ban a másik izlandi élcsapat, az FH tette ugyanezt a HJK Helsinkivel szemben.
Különösen áll a D150 tabella, ahol is négy csapat áll 58 ponttal, közülük a Levadia Tallinnak a legjobb a gólkülönbsége, és vezet. D180-ban a régóta vezető Dundalktól úgy tűnik, nem lehet elvenni a vezető helyet, legalábbis amíg az ír bajnokság tart.
A szezonális rangistát (július 1. óta vezetett eredmények) továbbra is a Rijeka vezeti 39 szerzett ponttal.

Értékszámos listák

Az M5 listán maradt élen a török Beşiktaş, a többi lista élén azonban változás történt, köszönhetően a Dinamo Minsk fentebb már említett vereségének. Tőlük a következő két kategóriában, az M8-ban és az M10-ben is a Domžale vette át a vezetést, míg a két legtöbb meccset figyelő listán két korábbi éllovas, a litván Trakai és az izlandi Stjarnan tért vissza az élre. Ezen a két listán éppen befér a top10-be egy-egy magyar csapat, M15-ben a Paks 10., míg M20-ban a Diósgyőr 9. helyen áll.

A hagyományos tabellákhoz hasonlóan a válogatott miatti szünet miatt itt is alacsonyabb értékek vannak a rövidebb listákon. D30-ban a Dinamo Zagreb, D60-ban a Rijeka vezet, míg a következő 3 listát (D90, D120, D150) kibérelte magának a Stjarnan, és csak a D180-ban más éllovas, a Trakai. Ezek után nem meglepő, hogy a szezonális értékszám-növekedése eddig a Stjarnannak a legnagyobb (+116,33). Egy D90-es 8. és egy D120-as 9. hely után a szezonális listán a Diósgyőr áll a 6. helyen!

Meglepetések
Ahhoz képest, hogy nagyüzem volt az európai bajnokságokban, szinte mindenhol rendeztek fordulót, a hétvégén igazán nagy meglepetések nem születtek. Az értékszámváltozásokat tekintve a 18 feletti értékkel rendelkező eredményeket lehet számottevő meglepetésnek tekinteni, és ilyenből mindössze 7 meccs adódott, és közülük is csak egy haladta meg a 19-es értékszámváltozást. Ez az eredmény az elmúlt hetekben több kategóriában is élre ugró Skonto Rīga 2-1-es veresége a Liepāja csapatától (19,83). Azonban itt azt sem árt tudni, hogy a Liepāja a korábbi lett élcsapat, a Liepājas Metalurgs helyett újjáalakult csapatként indult a bajnokságban, tehát győzelmeivel várhatóan visszaküzdi magát az előd szintjére. Ezt a meccset leszámítva a Grasshopper-Basel (18,98) meccs hozta a legnagyobb értékszámváltozást a hétvégi fordulókban Európában. Ezek az eredmények a meglepetéseket hosszabb távon figyelő listákon nem okoztak változást az első három helyen.

Az adatok a footballform.eu oldalról származnak.

Szólj hozzá!

Címkék: futball tabella football labdarúgás Paks Diósgyőr Grasshopper Videoton Zenit Dundalk Molde Juventus Rijeka Beşiktaş Wolfsburg Dinamo Zagreb Stjarnan Trakai értékszám Levadia Tallinn FH Hafnarfjörður Partizan Beograd Domžale Shakhtar Donetsk Odd Sillamäe Liepāja